STOWARZYSZENIE ROD IM. JERZEGO NIEDZIAŁKOWSKIEGO

W ŚRODZIE WIELKOPOLSKIEJ UL. KOCHANOWSKIEGO 22

Tel: +48 534 968 266
Email: biuro@rodjniedzialkowskiego.pl
GALERIAHISTORIA ROD W ŚRODZIEUDOSTĘPNIANIE SALI W DOMU DZIAŁKOWCA

GALERIA

ZDJĘCIA POCHODZĄCE ZE ZBIORÓW ROD W ŚRODZIE WLKP PRZY ULICY KOCHANOWSKIEGO UKAZUJĄCE PIĘKNO TEGO OBIEKTU

Czytaj

HISTORIA ROD W ŚRODZIE

POZNAJ HISTORIE POWSTANIA ORAZ DZIAŁALNOŚCI RODZINNYCH OGRODÓW DZIAŁKOWYCH NA UL. KOCHANOWSKIEGO.

Czytaj

UDOSTĘPNIANIE SALI W DOMU DZIAŁKOWCA

ORGANIZACJA SZKOLEŃ I KONFERENCJI, SPOTKAŃ TOWARZYSKICH I INTEGRACYJNYCH, UROCZYSTOŚCI RODZINNYCH, KOMUNII, ITP.

Czytaj

GALERIA

W wspaniałej słonecznej wymarzonej na ten dzień pogodzie 29 sierpnia 2020 roku działkowcy ROD im. Jerzego Niedziałkowskiego w Środzie Wielkopolskiej świętowali Jubileusz 85- lecia powstania ogrodu i Rodzinny Dzień Działkowca.
Letnia Edukacja Dzieci Działkowców i młodszych klas szkoły podstawowej nr 3 oraz starszych grup przedszkolnych w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym im. Jerzego Niedziałkowskiego w Środzie Wielkopolskiej.
Walne zebranie
Spotkanie opłatkowe 2019
Impreza Rodzinnego Dnia Działkowca w Ogrodzie im. J. Niedziałkowskiego w Środzie Wlkp. – 25.08.2018
Wystawa ptaków
Rodzinny Dzień Działkowca 09.09.2017r
Spotkanie opłatkowe 2016 – jasełka Szkoły Podstawowej nr 3 klasy trzecie
Realizacja „Otwartego Programu Społecznego Rozwoju ” na terenie ROD im. Jerzego Niedziałkowskiego w Środzie Wielkopolskiej

Foto- J.Nowak, Z.Król, M.Mieloch, M.Polody


Foto- J.Szczepański Przedszkole Szafranek

Przegląd ogrodów
Otwarty program społecznego rozwoju ROD im. Jerzego Niedziałkowskiego w Środzie Wielkopolskiej.

Wizyta Komisji inwestycyjno-techniczna obraduje na ROD im. J. Niedziałkowskiego

16 maja 2016 roku w świetlicy Domu Działkowca ROD im. Jerzego Niedziałkowskiego w Środzie Wielkopolskiej na zaproszenie prezesa Ogrodu Zenona Króla odbyło się spotkanie robocze członków Komisji inwestycyjno-technicznej Okręgowego Zarządu PZD w Poznaniu.

Krzyż zasługi dla Prezesa ROD Zenona Króla – 4 kwietnia 2016

W dniu 4 kwietnia 2016 r. o godzinie 11.00 w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu w sali Celichowskiego odbyło się uroczyste wręczenie odznaczeń państwowych, w trakcie których brązowy Krzyż Zasługi otrzymał Prezes ROD im. Jerzego Niedziałkowskiego w Środzie Wlkp. Pan Zenon Król. Nadany przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę. Wręczenia dokonała wice wojewóda poznański Pani Mariana Maląg.

II spotkanie w Urzędzie – 22.01.2016

Drugie spotkanie dotyczące prawnej regulacji gruntów w średzkich ROD, odbyło się 22.01.2016 w Urzędzie Miasta w Środzie Wlkp.

Spotkanie opłatkowe

Spotkanie otworzył Prezes Zenon Król witając przybyłych uczestników spotkania, złożył wszystkim obecnym i ich rodzinom życzenia Szczęśliwego Nowego Roku. W spotkaniu udział wzięli z działkowcami: Burmistrz Wojciech Ziętkowski, Wice-Starosta Piotr Kasprzak i Radna Sejmiku Wielkopolskiego Pani Katarzyna Kaźmierczak. Po czym odśpiewano tradycyjnie kilka kolęd z udziałem muzyków z kapeli „Stara Gwardia” i wzniesiono toast lampką wina o pomyślność i zdrowie w Nowym 2016 r. Prezesowi z orkiestrą odśpiewano 100 lat. Następnie prezes zaprosił zebranych do podzielenia się opłatkiem i wzajemnych życzeń.

Czytaj całość →

Spotkanie działkowców ROD z Policjantami – 12.12.2015

W spotkaniu brali udział dzielnicowi st.sierżant Mateusz Perkielewicz i sierżant Fabian Grządzielewski oraz SSI naszego ROD Pan Jan Kubiak.
Dzielnicowi zwrócili uwagę na konieczność zamykania furtek wejściowych , zwracania uwagi na osoby postronne przybywające na terenie ogrodów i zgłaszania tego faktu pod numerami umieszczonymi w gablotach. W celu uniknięcia zniszczenia lub kradzieży mienia pozostawianego w domkach najwłaściwszym sposobem jest usunięcie najcenniejszych rzeczy przez ich zabranie na okres, gdy ogrody są rzadko odwiedzane lub na nich nie przebywamy. Policjanci radzą także aby spisać numery fabryczne znajdujące się na urządzeniach i sprzęcie o dużej wartości, jak również zrobić dokumentację fotograficzną tych rzeczy. Ten sposób znacznie ułatwia identyfikację zagrabionych przedmiotów i ich odnalezienie, a co za tym idzie ich odzyskanie. Pan Jan Kubiak omówił w swoim wystąpieniu podstawowe czynności niezbędne w pracach przed okresem zimowym.

Wizyta i rozmowy w ROD – 8.12.2015

Wizyta przedstawicieli Wydziału Gospodarki Gruntowej OZ z Poznania w ROD im. J. Niedziałkowskiego w Środzie Wielkopolskiej przy ul. Kochanowskiego 22. W biurze Zarządu spotkali się Pan Hieronim Mieszała i Pan Henryk Sobański oraz członkowie Zarządu ROD Prezes Zenon Król, Sekretarz Andrzej Mytko i Skarbnik Roman Kuderski. Przy kawie rozmawialiśmy o działalności Zarządu Ogrodu, o wpływach do kasy Ogrodu, goście wyrażali pozytywne opinie oceniając prace Zarządu i zagospodarowanie ogrodu.

Spotkanie u Burmistrza Środy Wlkp – 8.12.2015

Po spotkaniu w Wydziale Geodezji i Gospodarki Przestrzennej Urzędu Miasta odbyło się spotkanie w biurze u Burmistrza Wojciecha Ziętkowskiego. Uczestnikami byłi: Burmistrz Wojciech Ziętkowski, Hieronim Mieszała i Henryk Sobański z Okręgowego Zarządu w Poznaniu oraz Prezes ROD im. J. Niedziałkowskiego w Środzie Wlkp. – Zenon Król oraz Sekretarz ROD – Andrzej Mytko. Rozmowy dotyczyły wykonania nowych brakujących dokumentów, regulujących stan prawny i naniesienie zmian na mapach w ROD Miasta i Gminy Środa Wlkp. W odpowiedzi usłyszeliśmy zapewnienie Burmistrza pokrycia kosztów przez Urząd Miasta wspomnianych dokumentów. Poruszano również temat dotacji docelowych udzielanych ogrodom średzkim oraz rozmawiano o rozwoju i potrzebach tych ogrodów w minionych i przyszłych latach.

ROD J.NIEDZIAŁKOWSKIEGO
ROD J.NIEDZIAŁKOWSKIEGO
ROD J.NIEDZIAŁKOWSKIEGO
ROD J.NIEDZIAŁKOWSKIEGO
ROD J.NIEDZIAŁKOWSKIEGO