„Deszcz nie wystraszył Działkowców w kontynuacji dobrze zorganizowanej imprezy Rodzinnego Dnia Działkowca w Ogrodzie im. J. Niedziałkowskiego w Środzie Wlkp.”

IMG_1002

25 sierpnia bieżącego roku o godzinie 16.00 w świetlicy ROD przy ul. Kochanowskiego w Środzie Wlkp. rozpoczęto świętowanie Rodzinnego Dnia Działkowca, od wprowadzenia sztandaru związkowego i odśpiewania hymnu działkowca.
Następnie Prezes Zenon Król powitał przybyłych gości i Działkowców. Na uroczystość przybyli: Starosta Średzki Marcin Bednarz, Radna Sejmiku Wojewódzkiego Katarzyna Mirosława Kaźmierczak, Przewodniczący Powiatowego Kolegium Prezesów ROD Stansiław Pruszyński, Prezes Średzkiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami – doktor Paweł Ryll (oraz osoby towarzyszące, z którymi współpracujemy w organizacji imprez i spotkań tematycznych), Prezes Towarzystwa Fotograficznego w Środzie Wlkp. Bartłomiej Król, z którym również współpracujemy w zakresie organizacji wystaw fotograficzycho tematyce ogrodu i ptaków, Dzielnicowa Rejonu sierżant Anna Misterska i przedstawiciele Powiatowej Straży Pożarnej.
W swoim wystąpieniu Prezes Zenon Król przedstawił uchwalone przez Krajową Radę PZD zmiany w nowelizacji zapisów statutu oraz niektóre zmiany regulaminu ROD. Prezes zaprezentował także wykonane, odebrane przed uroczystością i oddane do użytkowania tegoroczne inwestycje, przybliżając ich koszty (w tym te otrzymane z budżetu Gminy, za które podziekował).
Prezes wspomniał także o kończącej się w 2019roku czteroletniej kadencji Zarządu i namawiał Działkowców do licznego udziału w przyszłorocznym walnym zebraniu sprawozdawczo – wyborczym, aby wybrać najlepszych kandytatów na kolejną kadencję.
Na koniec swego wystąpienia Prezes podziekował licznym sponsorom za pomoc w organizacji Dnia Działkowca, a jako dowód wdzięczności wręczono prezesom i kierownikom sklepów i zakładów pamiątkowe podziekowania. Dodatkowo Radna Sejmiku – Pani Katarzyna Mirosława Kaźmierczak, która również jest „naszym” Działkowcem, w swoim wystąpieniu bardzo pozytywnie podsumowała pracę zarządu i szybki rozwój tego Ogrodu, przeznaczając także nagrody od Sejmiku dla wyróżnionych odznaką brązową Działkowców oraz dla Prezesa Zenona Króla.
Starosta Średzki z kolei wyraził podziw dla działań obecnego Zarządu i podkreślił znaczący rozwój Ogrodu w naszym mieście, życząc jednocześnie zarządowi oraz Działkowcom dalszych sukcesów w użytkowaniu Ogrodu, zapewniając dalszą pomoc.
Życzenia wszelkiej pomyślności przekazał również Przewodniczący Powiatowego Kolegium Prezesów ROD – Stanisław Pruszyński.
Po oficjalnych wystąpieniach przystąpiono do wręczenia odznaczeń, dyplomów i podziękowań dla Działkowców, i tak: brązową odznakę związkową przyznano czterem Działkowcom i z rąk Pani Radnej otrzymali oni nagrody książkowe. Dla najbardziej aktywnych w pracach społecznych na rzecz Ogrodu nagrody rzeczowe, ufundowane przez Prezesa Brico Marche, otrzymało dwóch Działkowców. Z kolei dla Czlonków Zarządu i komisji przyznano bony upominkowe do realizacji również w Brico Marche. Dziesięciu Działkowców otrzymało dyplomy za wzorową uprawę działki w trzech kategoriach: rekreacyjnej, rekreacyjno-warzywnej i warzywnej. Działkowcy ci otrzymali również nagrody ufundowane przez Radną Sejmiku Wojewódzkiego i Starostę Średzkiego.
Po zakończeniu tej części dalsze obchody przeniosły się na zewnątrz budynku świeticy. Tam serwowano obfity poczęstunek w postaci grochówki z wkładką, grillowanej i gotowanej kiełbasy oraz napojów ciepłych i zimnych (piwa z różych browarów). Działkowcy mogli również skosztować produktów średzkiej mleczarni JANA, a także świeżego pieczywa z piekarni Mróz.

Konkursy dla dzieci z nagrodami od Zarządu i sponsorów prowadziły animatorki. Również wielu dorosłych Działkowców spróbowało swoich sił w konkursach zręcznościowych, otrzymując ogrom braw i drobne upominki. Dużym zainteresowaniem wśród dzieci cieszył się też program Powiatowej Straży Pożarnej.
Rozrywki nie było końca. Muzykę do tańca, a także wspólne śpiewanie i gwarę regionalną, zagwarantował występ Kapeli Emilia z Krzykos.
Mimo niewielkich zakłóceń w postaci nieoczekiwanych opadów deszczu, świętowanie trawło do późnych godzin wieczornych.

Po więcej zdjęć zapraszamy do galerii.

Kliknij aby przejść do Galerii

Sekretarz
Krzysztof Pacyński

Zdjęcia
Zbigniew Szczepański