Letnia Edukacja Dzieci Działkowców i młodszych klas szkoły podstawowej nr 3 oraz starszych grup przedszkolnych w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym im. Jerzego Niedziałkowskiego w Środzie Wielkopolskiej.

IMG_3269gl

Otwarcia spotkania dokonał prezes ROD Zenon Król, który przedstawił osoby przekazujące tematyczne wskazówki dotyczące bezpiecznych zachowań dzieci podczas wakacji. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciel Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami oddział Środa Wlkp. W osobie inspektora TOZ oraz behawiorystki Pauli Kierniej, Powiatowej Straży Pożarnej w Środzie Wlkp. Oraz Straży Miejskiej w Środzie Wlkp. W spotkaniu uczestniczył również
Społeczny Instruktor Ogrodowy Jan Kubiak. Przedstawiane były tematy dotyczące odpowiedniej opieki nad zwierzętami domowymi oraz nauka zachowań podczas kontaktów ze zwierzętami , odpowiednie zachowanie podczas nie spodziewanego spotkania psa lub kota na ulicy. Pani Inspektor przekazała również informacje dotyczące odpowiedniego karmienia psów oraz kotów.Przekazane zostały dzieciom zasady obrony człowieka przed atakiem psa., zagrożenia dla zwierząt w czasie upałów i wiele innych tematów. Przedstawiciele Straży Pożarnej omawiali z dziećmi zasady zachowania się dzieci podczas pobytu w obszarach leśnych, zgłaszania zagrożeń pożarowych przez dzieci. Przedstawili jak zachowywać bezpieczeństwo podczas pobytu nad wodą oraz krótki pokaz udzielania pierwszej pomocy w przypadku zagrożenia życia. Opowiedzieli również o procedurach działań w czasie pożaru. Później nastąpił pokaz wyposażania samochodu bojowego oraz sposób obsługi i działania sprzętu strażackiego z udziałem strażaków.
Przedstawiciel Straży Miejskiej omawiał z dziećmi tematy w zakresie zagrożenia i bezpieczeństwa dzieci w czasie nieobecności rodziców oraz przekazał zasady zachowania podczas
poruszania się po ulicach zarówno na pieszo jaki i rowerem oraz w sytuacjach niebezpiecznych. Poruszano wiele innych tematów odnoszących się do bezpieczeństwa m.in. zagrożeń pożarowych na ogródkach działkowych.
Po koniec spotkania prezes ogrodu przedstawił dzieciom tematy z zakresu przyrody w miejscach ogólnodostępnych oraz na terenach działkowych. Omówiony został powstający w ogrodzie program nowoczesnego zagospodarowania działek służący zdrowiu, wypoczynkowi, edukacji, zadowoleniu oraz korzyści z przebywania na terenie ogródków działkowych.
W spotkaniu uczestniczyło 60 dzieci wraz z opiekunami, które na zakończenie spotkania w podziękowaniu obdarowały gospodarza spotkania własnoręcznie wykonanymi laurkami. Podczas spotkania dzieci otrzymały słodkości, napoje oraz upominki od Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.

 

Po więcej zdjęć zapraszamy do galerii.

Kliknij aby przejść do Galerii

Treść: Wiceprezes Tatiana Kaczor
Zdjęcia: Jerzy Szymański