Wizyta delegacji niemieckich działkowców z Westfalii-Lippe w ROD im. Jerzego Niedziałkowskiego w Środzie Wielkopolskiej.

IMG_2843

W poranny słoneczny piątek 22 września 2023roku do ROD im. Jerzego Niedziałkowskiego w Środzie Wlkp. przyjechała autobusem niemieckim liczna delegacja działkowców z Westfalii-Lippe z przyjacielską wizytą przewodniczył delegacji Pan Rolf Rosendahl – Prezes Związku Działkowców z Westfalii-Lippe z Małżonką Eriką. Między innymi przybyli również Warner Bolder Honorowy Przewodniczący Związku Działkowców z Małżonką Marianne. Wielce zasłużony dla rozwoju 35-letniej współpracy działkowców z Poznania i Westfalli. Dirk Sielmann – Prezes Niemieckiego Związku Działkowców-Gość specjalny.


Pani Danuta Menn- Pracownica Biura w Westfalii z Mężem Patrick Menn. Polka pracująca w biurze od wielu lat i utrzymująca kontakty z krajem, oraz wielu innych zasłużonych członków w rozwoju i współpracy naszych Związków. Opiekunem delegacji był Henryk Sobański Honorowy Prezes OZ w Poznaniu. W spotkaniu uczestniczyli również: Robert Klimaszewski Wice-Prezes OZ w Poznaniu Prezes ROD w Śremie oraz Edmund Derwich członek Krajowej i Okręgowej Komisji Rewizyjnej PZD. Prezes ROD w Śremie. Obecni również byli: Starosta Ernest Iwańczuk Burmistrz Piotr Mieloch. Prezes ROD Zenon Król. Wice-prezes ROD Zofia Tomczak oraz Przewodniczący komisji Rewizyjnej Społeczny instruktor ogrodowy Jan Kubiak. Po wejściu delegacji do ogrodu opiekun delegacji przedstawił gościom prezesa ROD Zenona Króla, nastąpiła chwila dla foto reporterów. Po czym Prezes Zenon Król zaprosił wszystkich do Świetlicy Ogrodowej i tam przywitał przybyłych gości z pomocą tłumacza i zaprosił do spożywania przygotowanego przez Panie poczęstunku. W czasie spożywania posiłku tłumacz przeczytał gościom przygotowaną przez Prezesa Zenona Króla historie ogrodu w języku niemieckim. Głos zabrali również z udziałem tłumacza Starosta Ernest Iwańczuk i Burmistrz Piotr Mieloch którzy przedstawili miedzy innymi dobrą współpracę Zarządu Ogrodu z Samorządowcami Miasta i Powiatu Środy Wlkp. oraz o pomocy udzielanej ogrodom. Wspomnieli o dobrych działaniach i osiągnięciach Zarządu Ogrodu i Działkowców oraz jak ważne jest istnienie ROD dla społeczeństwa Miasta i Powiatu Środa Wlkp. które przynoszą wiele korzyści obu stronom.

Życząc gościom dobrej współpracy między naszymi ogrodami i wspaniałych wrażeń w czasie pobytu na terenie ROD w Środzie Wlkp. Prezes Rolf Rosendahl podziękował za serdeczne przyjęcie i gościnność w tym ROD. Następnie Prezes ogrodu wręczył otrzymane od Samorządowców Miasta i Powiatu upominki oraz książki Kolegiata w Środzie Wlkp. i od Prezesa średzkiej Bany widoki kolejki. Natomiast Prezes Związku Niemieckich Działkowców z Westfalii Lippe podarował prezesowi ROD upominki Niemieckiego Związku. Nadszedł czas wyjścia do ogrodu i spacer alejkami do kilku wzorowych działkowców ROD i tam wesołe rozmowy, wspólne zdjęcia oraz degustacja produkcji działkowca gronowego wina. Zbliżała się godzina odjazdu trzeba opuszczać działkowców wracając alejkami do wyjścia z ogrodu. Na zakończenie wspólne .zdjęcie i pożegnanie delegacji która udała się do stojącej obok ogrodu kolejki powiatowej która zawiozła Niemieckich Działkowców do Zaniemyśla i dalej pojechali autobusem do ROD w Śremie.

Treść. Wice –prezes Zofia Tomczak. Zdjęcia. Jerzy Szymański.