Spotkanie opłatkowe 2016

IMG_2617

5 stycznia 2017 roku w sali Domu Działkowca ROD im. Jerzego Niedziałkowskiego spotkali się Zarząd Ogrodu, członkowie komisji i aktyw stowarzyszenia na wspólnym opłatku z władzami samorządowymi. Prezes ROD Zenon Król powitał wszystkich , a szczególnie Burmistrza Wojciecha Ziętkowskiego, Starostę Marcina Bednarza , Radną Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Mirosławę Katarzynę Kaźmierczak, księgową Czesławę Niemir oraz działkowca seniora Zygmunta Franke i zaprosił do wspólnego przeżycia Jasełkowego przedstawienia . Przed zebranymi zaprezentowali się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 z klas 3 f i 3 h z wychowawczyniami Natalią Januchowską i Anną Kaczmarek. Przedstawienie było okazją do wspólnego śpiewu kolęd, pięknie przygotowany i wykonany występ nagrodzony został gromkimi brawami.

Spotkanie opłatkowe cz.1

Małych artystów obdarowano słodkimi podarunkami , a opiekunki kalendarzami ogrodniczymi ufundowanymi przez Starostwo Powiatowe oraz Zarząd ROD.

Po części artystycznej Prezes Ogrodu złożył życzenia wszystkim obecnym i ich rodzinom na 2017 rok. Dzieląc się opłatkiem składano sobie życzenia, wznosząc toast symboliczną lampkę szampana, a w tle rozbrzmiewały piękne polskie kolędy grane przez Kapelę Stara Gwardia zaprzyjaźnioną z działkowcami.

Spontanicznie odśpiewano „100 lat” dla głównego organizatora spotkania Prezesa Zenona Króla oraz uczestników opłatka działkowego.

Spotkanie opłatkowe 2016

W trakcie poczęstunku była okazja do podsumowania minionego roku, szczególnie zakończonych inwestycjach i omówienia planów Zarządu na rok 2017 oraz oczekiwanych od Urząd Miasta dotacji na te cele. Obecność przedstawiciel wszystkich szczebli samorządów pozwoliła na przybliżenie im przez działkowców wielu kwestii związanych z działalnością ROD , nie zabrakło też skierowanych do władz samorządowych podziękowań za wsparcie z budżetu gminy i powiatu wykonanych prac oraz współfinansowanie imprez i festynów.

Wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek , przyjacielskie rozmowy trwały do późnych godzin nocnych. Żegnając się w miłej atmosferze obiecano sobie podtrzymanie tradycji spotkań opłatkowo-noworocznych, które spełniają ważną rolę w podtrzymywaniu więzi międzyludzkich w okresie świątecznym. Cieszy obecność władz z okazji tego typu spotkań, a występy uczniów podkreślają ścisłą współpracę między działkowcami a społecznością lokalną.

Zapraszamy do obejrzenia więcej zdjęć w galerii.

Opracowanie tekstu Andrzej Mytko Zdjęcia Zbigniew Szczepański