W wspaniałej słonecznej wymarzonej na ten dzień pogodzie 29 sierpnia 2020 roku działkowcy ROD im. Jerzego Niedziałkowskiego w Środzie Wielkopolskiej świętowali Jubileusz 85- lecia powstania ogrodu i Rodzinny Dzień Działkowca.

ggg

W sobotę 29 sierpnia br spragnieni świętowania działkowcy z rodzinami mimo pandemii z pełną odpowiedzialnością i bezpieczeństwem sanitarnym przybyli bardzo licznie do ROD aby w kolejnym roku 2020 świętować zaplanowany uroczysty Jubileuszowy Rodzinny Dzień Działkowca. Otwarcia uroczystości i powitania dokonał Prezes ROD Zenon Król. Na uroczystość od dawna zapowiadaną niespodziewanie licznie przybyli działkowcy z rodzinami i Włodarze Miasta i Powiatu, ze względu na pandemię ograniczono liczbę zapraszanych gości. Na uroczystość przybyli Starosta Ernest Iwańczuk. Burmistrz Piotr Mieloch. Przew. Rady Miasta i Gminy Paweł Wullert oraz z ramienia Komendy Powiatowej Policji Dzielnicowy starszy sierżant Antoni Boguszyński. Najważniejszym punktem uroczystości była ceremonia odsłonięcia Jubileuszowej Tablicy Pamiątkowej w obecności Pocztu Sztandarowego oraz wciągnięcie na nowy Maszt Flagowy Flagi Związkowej przy Hymnie Działkowców. Zebrani działkowcy i goście z wielkim wzruszeniem przeżyli tą ceremonie. Po powitaniu i wystąpieniu prezesa Ogrodu, który przedstawił zebranym mocno rozwiniętą ciekawą historie tego ogrodu, działalność Zarządów oraz działkowców i rozwój infrastruktury minionych lat tego prężnie rozwijającego się ROD. Następnie głos zabrali Burmistrz i Starosta którzy bardzo pozytywnie ocenili wystąpienie Prezesa oraz ciekawą historie ogrodu i działalność zarządów w szybki rozwój tego ogrodu i pozytywną współprace z Władzami Miasta i Powiatu, która przyczynia się do dalszego zacieśniania więzi. Kończąc wystąpienia przekazali życzenia zdrowia dalszego rozwoju ogrodu dla dobra całej społeczności działkowej w oazie zieleni miasta. Przedstawiciel Powiatowej Komendy Policji w imieniu Komendanta odczytał list gratulacyjny z okazji Jubileuszu i życzenia dalszego bezpiecznego rozwoju ogrodu dla dobra wszystkich działkowców i ich rodzin. Kolejną częściom uroczystości było wręczenie 2 brązowych i 2 srebrnych odznaczeń związkowych i 5 odznaczeń za zasługi dla ROD oraz okolicznościowe jubileuszowe medale, nagrody i dyplomy działkowcom od Zarządu Ogrodu i sponsorów oraz Władz Miasta i Powiatu Pucharów Jubileuszowych. Natomiast 2 złote odznaczenia związkowe będą wręczone działkowcom oraz puchar Jubileuszowy Prezesa PZD Eugeniusza Kondrackiego wręczony będzie uroczyście na posiedzeniu Okręgowej Rady PZD w Poznaniu w siedzibie związku 16 września
bieżącego roku. Członkowie Zarządu otrzymali od Władz Miasta i Powiatu okolicznościowe upominki. Natomiast Prezes ogrodu Zenon Król z tej okazji jako dowód wdzięczności za pomoc w organizacji imprezy wręczył Włodarzą Miasta i Powiatu okolicznościowe Medale i podziękowania które z wielkim zadowoleniem i wdzięcznością przyjęli. Były również nagrody specjalne od sponsorów dla kilku wzorowych działkowców i wspaniałych społeczników oraz dla Prezesa ogrodu, były też nagrody i medale dla najstarszych działkowców, wspomnieć mi należy o wspaniałej animacji dla dzieci z nagrodami, były również nagrody dla uczestniczących działkowców w konkursach. Dla ciała muzyka i śpiew z udziałem Zespołu Rodzinnego, dla żołądka serwowano od sponsorów i Zarządu różnego rodzaju napoje, tłuste i słodkie jedzonka oraz najlepszą słodką atrakcją był ofiarowany Jubileuszowy tort którego z apetytem zjadano. Z udziałem dużej ilości dzieci i działkowców z rodzinami w pięknej przyjacielskiej atmosferze i dobrej pogodzie z zachowaniem wszelkich środków ostrożności sanitarnych wspólnie bawiono się do późnych godzin wieczornych. Na koniec Prezes Zenon Król podziękował uczestnikom imprezy za tak liczne przybycie i bezpieczeństwo sanitarne życząc dużo zdrowia i udziału w następnych obchodach ogrodowych.

Po więcej zdjęć zapraszamy do galerii.

Kliknij aby przejść do Galerii

 

Treść. Renata Telega
Zdjęcia. Jerzy Szymański.